İnkişafa Dəstək Krediti vasitəsilə Bakı Fond Birjasında səhm portfeli — yüksək gəlir potensialı
Finoko Premium Depozit — 18 ay müddətinə illik 11.5% gəlir
Mani.az sizə Azərbaycanın aparıcı banklarının təklif etdiyi depozit, istiqraz, fond və səhm məhsullarını müqayisə etmək imkanı verir. Hazırda 6 fərqli investisiya məhsulunu 6 bankdan müqayisə edə bilərsiniz.
Bank depozitləri ən təhlükəsiz investisiya vasitəsidir. Müəyyən müddətə bankda saxladığınız vəsaitə faiz gəliri əldə edirsiniz. Depozit Sığorta Fondu tərəfindən qorunur.
Dövlət və korporativ istiqrazlar sabit gəlir təmin edən borc qiymətli kağızlarıdır. Müntəzəm kupon ödənişləri alır və müddət sonunda əsas məbləği geri alırsınız.
İnvestisiya fondları peşəkar fond menecerləri tərəfindən idarə olunan diversifikasiya olunmuş portfeldir. Kiçik məbləğlərlə geniş bazara çıxış imkanı verir.
Səhmlər şirkətdə pay sahibi olmaq imkanı verir. Səhm qiymətinin artması və dividend ödənişləri vasitəsilə gəlir əldə edə bilərsiniz.
İnvestisiya məhsulu seçərkən aşağıdakılara diqqət edin: